Zadzwoń dziś +48 723 333 633

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia

Pon-Piąt: 8:00 – 16:00   
Sob-Nied: Zamknięte

Lokalizacja

ul. Lucerny 80 IV B

04-687 Warszawa

Zespół

Dr n. biol. Joanna Sanford

Dyrektor Laboratorium i Banku


Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych projektów naukowych i badań klinicznych realizowanych w instytucjach naukowo-badawczych w Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Polsce.

Wraz z prof. Denisem Englishem prowadziła Florida Foundation of Stem Cells Research and Development, będącą partnerem klinik stosujących najnowsze osiągnięcia w terapii komórek macierzystych.
W trakcie pracy w Banku Krwi Pępowinowej oraz w Laboratorium Terapii Komórkowych funkcjonujących przy Centrum Onkologii w Warszawie brała udział m.in. w programie przeszczepów komórek macierzystych u ludzi z chorobami hematologicznymi oraz wykorzystaniu własnych komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej do rekonstrukcji naczyń włosowatych do podtrzymania implantów po mastektomii. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie odbudowy kości szczęki z użyciem komórek macierzystych. Założyciel Florida Foundation of Stem Cells Research and Development, partner klinik stosujących najnowsze osiągnięcia w terapii komórek macierzystych.

Posiada ugruntowaną wiedzą z zakresu immunologii, wirusologii, immunohematologii, mikrobiologii, kriokonserwacji i sygnałów transdukcji.

Jest członkiem Towarzystwa ds. Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych.

Prof. Denis English

Dyrektor naukowy

 

Profesor medycyny na Uniwersytecie Południowej Florydy oraz prawnik. Pionier badań naukowych nad komórkami macierzystymi i ich zastosowaniem w transplantologii. Przez wiele lat realizował kilkudziesięciu milionowe międzynarodowe projekty dla Narodowego Funduszu Zdrowia w Stanach Zjednoczonych. Był dyrektorem licznych laboratoriów komórek macierzystych i transplantologii.  Redaktor Naczelny i założyciel najważniejszego pisma naukowego poświęconego komórkom macierzystym „Stem Cell and Development” oraz „Animals of Neurosurgery”, a także redaktor i stały recenzent wielu pism popularno-naukowych. Jako wybitny ekspert w dziedzinie komórek macierzystych zasiada w licznych komisjach rewizyjnych przyznających grant naukowe. Autor blisko 200 artykułów i książek naukowych poświęconych komórkom macierzystym.

Dr n. med. Dorota Kędziorek-Walczak

Konsultant Naukowy

 

Pracownik naukowy Departamentu Radiologii Uniwersytetu Johns Hopkins w Baltimore (Maryland), gdzie prowadzi badania nad wykorzystaniem mezenchymalnych komórek macierzystych szpiku kostnego w leczeniu chorób tętnic obwodowych kończyn dolnych u zwierząt. Wcześniej koncentrowała się nad rozwojem nieinwazyjnego obrazowania w terapii wykorzystującej komórki macierzyste w leczeniu zwierzęcych chorób mózgu. Posiada również doświadczenie w projektach badawczych nad wpływem zachowań migracyjnych komórek progenitorowych krwi pępowinowej w leczeniu zawałów mięśnia sercowego oraz chorobie Parkinsona.

 

Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w konkursach dla młodych naukowców.

Dr n.med Piotr Walczak, Prof. Johns Hopkins University School of Medicine/ Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Konsultant Naukowy

 

Profesor Departamentu Radiologii Uniwersytetu Johns Hopkins w Baltimore (Maryland). Od początku swojej kariery zawodowej związany z badaniami komórek macierzystych, w tym procesów migracyjnych, różnicowania się oraz mechanizmów zasiedlania potransplantacyjnego. Dodatkowo prowadzi projekt naukowo-badawczy z zastosowaniem komórek macierzystych w terapiach neurologicznych na Uniwersytecie Medycznym w Olsztynie.

 

Autor kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w prestiżowych czasopismach oraz członek wielu towarzystw naukowych.

Małgorzata Dziak-Masny

Public Relations

 

Od 9 lat związana jest z branżą PR. Prowadzi projekty z zakresu komunikacji korporacyjnej i produktowej oraz kampanii edukacyjnych dla międzynarodowych koncernów farmaceutycznych i żywieniowych. Wspiera działania organizacji pacjenckich oraz towarzystw naukowych. Odpowiedzialna jest za opracowanie i wdrożenie komunikacji m.in. dla leków dostępnych w szpitalnictwie zamkniętym, leków OTC, suplamentow diety oraz żywności dla ludzi i zwierząt, produktów kosmetycznych, usług i produktów medycyny estetycznej.

 

Jest absolwentką Wydziałów Dziennikarstwa oraz Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Badań Literackich PAN.

Mgr inż. Elżbieta Domaszewicz

Konsultant ds. bezpieczeństwa i kontroli jakości


Absolwentka Zootechniki na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, ukończyła podyplomowe studia z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Obecnie pracuje, jako Kierownik Działu Ochrony Pracy i Środowiska na Warszawski Uniwersytecie Medycznym, gdzie odpowiada za szkodliwe czynniki chemiczne i biologiczne w procesie pracy. W VetRegen odpowiedzialna jest za kontrole jakości produktu i zasad pracy w laboratorium i banku oraz wewnętrzne audyty.